Nie ma reguły, która mówi, że wszystkie okulary i okulary przeciwsłoneczne muszą pasować do kształtu twarzy. Kluczem jest dobranie odpowiedniego kształtu oprawek, które uzupełnią kształt twarzy. Istnieją trzy podstawowe kształty twarzy: sercowaty, owalny i kwadratowy. Każdy z tych kształtów ma swoje unikalne cechy. Dopasowanie okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy pomoże zrównoważyć jej rysy i dopełnić unikalną strukturę twarzy. Kiedy już opanujesz podstawy, możesz przejść do bardziej zaawansowanych technik.

Owalny kształt twarzy

Jeśli masz owalną twarz, możesz nosić większość typów okularów przeciwsłonecznych. Dodadzą one długości Twojej twarzy, a Ty możesz wypróbować każdy styl. Wybierz ponadwymiarowe aviatory i oprawki z nisko zawieszonymi ramionami, aby wydłużyć twarz. Aby uzyskać wyjątkowy i współczesny wygląd, spróbuj pary D-frame’ów lub okularów aviator. Kwadratowe oprawki podkreślą Twoje rysy i sprawią, że Twoja twarz będzie wydawać się dłuższa i węższa.

Osoby o okrągłej twarzy pasują do większości kształtów oprawek. Aby wybrać parę, zwróć uwagę na linię szczęki, czoło i kości policzkowe. Następnie poszukaj oprawek, które będą pasowały do tego kształtu. Staraj się nie przesadzać z nadmiernie dużymi oprawkami, ponieważ mogą one sprawić, że będziesz wyglądać dziwnie. Jeżeli masz nietypowy kształt twarzy, wybierz oprawki, które zakryją kości policzkowe i brwi.

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca ma szeroką górną trzecią część i wąską dolną trzecią część, dlatego może skorzystać z oprawek szerszych u dołu. Okrągłe kształty odciągają również uwagę od szerokiego czoła i podbródka, sprawiając, że górna część twarzy wydaje się mniej widoczna. Dla tego kształtu odpowiednie są również oprawki w jasnych kolorach, bez obręczy. Kształt twarzy w kształcie trójkąta z podstawą w dół również charakteryzuje się szeroką jedną trzecią dolną i wąską jedną trzecią górną. Aby górna jedna trzecia twarzy wydawała się szersza, najlepszym rozwiązaniem są prostokątne oprawki. Te style zapewnią Ci profesjonalny wygląd, nie zwracając uwagi na okulary przeciwsłoneczne.

Zobacz:  Strój Pipi: jak zrobić kreatywny kostium dla dziecka

Jeżeli chcesz, aby Twoje okulary wyglądały bardziej kobieco, wybierz szersze oprawki. Możesz również wybrać style z zakrzywionym dnem. Styl wayfarer zrównoważy czystą, sercowatą dolną połowę. Okulary przeciwsłoneczne typu “kocie oczy”, które posiadają skrzydlate krawędzie, mogą być również wykorzystane do dodania szerokości górnej części twarzy. Prostokątna oprawka doda szerokości górnej części twarzy, równoważąc tym samym dolną połowę.

Twarz kwadratowa

Jeśli masz okrągłą twarz lub kwadratową, dopasowanie okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy może zrobić dużą różnicę w ogólnym wyglądzie. Kształty twarzy są określane przez proporcje kości twarzy i jej zawartości tłuszczu. Niektóre kształty twarzy mają szerokie kości policzkowe i szerokie czoła, podczas gdy inne są kanciaste i mają silne linie szczęki. Niezależnie od tego, jaki masz kształt twarzy, okulary przeciwsłoneczne powinny dopełniać jej rysy i spłaszczać ogólny wygląd.

Kwadratowe kształty twarzy mają zazwyczaj proste linie od czoła do podbródka. Najbardziej płaskie okulary przeciwsłoneczne mają zakrzywione oprawki, które łagodzą te kąty. Możesz również wybrać okulary przeciwsłoneczne typu kocie oczy, aby nadać im wyrazu. Możesz również eksperymentować z zaokrąglonym, owalnym lub kwadratowym kształtem, aby stworzyć unikalny wygląd. Pamiętaj, że najbardziej płaskie okulary przeciwsłoneczne to te, które podkreślają Twoje naturalne cechy i uzupełniają Twoją karnację.

Zobacz:  Przebranie Pipi Lansztrung: jak zrobić oryginalny kostium

Prostokątny kształt twarzy

Najlepszym sposobem na dopasowanie okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy jest noszenie stylów oversize, podczas gdy dopasowane, zawinięte okulary schlebiają każdemu kształtowi. Nawet konserwatywni pacjenci lubią bawić się swoimi okularami przeciwsłonecznymi. Jednak nie zawsze jest to łatwe do zrobienia. Dla tych, którzy mają problem z dopasowaniem okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy, oto kilka wskazówek:

Twarze o kształcie trójkąta korzystają z szerokich oprawek, które mogą uwydatnić ich kanciasty szczyt. Mogą one również skorzystać z oprawek z detalami na górze, które zrównoważą dolną część twarzy. Aviatory, kocie oczy i inne odważne style najlepiej sprawdzają się w przypadku tego typu twarzy. Okrągłe oprawki to także świetny sposób na dodanie odważnego kontrastu do kanciastych rysów. A jeśli masz owalną twarz, to okulary przeciwsłoneczne w kształcie kwadratu mogą sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać jeszcze bardziej seksownie.

Podłużny kształt twarzy

Chociaż żadne dwie twarze nie są dokładnie takie same, istnieje sześć podstawowych kształtów twarzy, które można zidentyfikować na podstawie kształtu: okrągły, kwadratowy, trójkątny i rombowy. Kluczem do określenia kształtu twarzy jest miejsce, w którym jest ona najszersza. To może dać Ci lepszy pomysł na to, jaki rodzaj ramy wybrać. Nie ma “właściwego” lub “niewłaściwego” kształtu twarzy, ale istnieją wskazówki, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie dopasowanie do Twojej twarzy.

Na przykład, kwadratowe twarze najlepiej wyglądają w okularach przeciwsłonecznych o kanciastym lub zbyt dużym kształcie, które odciągają uwagę od szerszych części twarzy i kierują ją w stronę oczu. Z drugiej strony, zaokrąglona twarz może wyglądać świetnie w parze okrągłych okularów przeciwsłonecznych z akcentami i kolorami, które przyciągają wzrok do góry i odciągają go od szerszych partii twarzy. Z tego powodu ważne jest, aby wziąć pod uwagę własny zmysł modowy przy wyborze okularów przeciwsłonecznych.

Zobacz:  Jak dobrać pasek do garnituru ślubnego?

Trójkątny kształt twarzy

Jeśli chcesz wybrać odpowiednią parę okularów przeciwsłonecznych dla swojego kształtu twarzy, istnieje kilka wskazówek, których możesz przestrzegać. Trójkątne twarze są znane jako nieproporcjonalnie kanciaste, ale nadal mogą wyglądać na zrównoważone, nosząc style, które dodają szerokości górnej jednej trzeciej twarzy. Na przykład, trójkątne twarze korzystają z najszerszych ramek. Podobnie, osoby o wąskim czole skorzystają z szerokich oprawek. Z drugiej strony, jeżeli masz zaokrągloną twarz, okrągłe okulary przeciwsłoneczne złagodzą jej wygląd.

Kluczem do wybrania idealnej pary okularów przeciwsłonecznych jest zrozumienie swojego kształtu twarzy. Musisz wiedzieć, które kształty wyglądają na Tobie najlepiej, a które nie wyglądają na Tobie dobrze. Prosty quiz pomoże Ci zidentyfikować Twój kształt twarzy. Kiedy już znasz swój kształt, czas rozpocząć zakupy okularów! Będziesz mile zaskoczony ogromną różnorodnością dostępnych produktów! Rozwiąż ten quiz, aby znaleźć odpowiednią parę dla siebie!

Podobne tematy