Masz problem z ustaleniem, gdzie kupić retro trampki? Nie obawiaj się, nie jesteś sam. W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych miejsc, w których można je znaleźć. Sprawdź te rekomendacje: Gusto Da Ninja, GOAT, Dover Street Market i MR PORTER. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! To tylko kilka z wielu wspaniałych miejsc, w których można znaleźć trampki vintage.

Gusto Da Ninja

Jeśli szukasz świetnego miejsca na zakup rzadkich retro sneakersów Gusto Da Ninja, to dobrze trafiłeś. Z siedzibą w Japonii, ten sprzedawca online zamieszcza rzadkie sneakersy co tydzień. Znajdziesz tu wszystko od deadstock’owych colorway’ów Air Force 1 z 2001/2002 roku po rzadkie specjalne edycje Air Maxów. Jego wybór jest jednym z najlepszych na świecie, każdy sneakerhead znajdzie tu coś dla siebie.

GOAT

GOAT to skrót od wyrażenia “greatest of all time”. Początkowo oferowała tylko buty koszykarskie, ale od tego czasu rozszerzyła się na inne rodzaje odzieży, w tym streetwear i odzież designerską. Dziś firma jest jedną z największych nazw na rynku sneakerowym, a niektórzy użytkownicy zarobili nawet ponad 10 milionów dolarów. Założona w 2013 roku firma GOAT jest wspierana przez program NVIDIA Inception, który zapewnia doradztwo techniczne dla firm pracujących w dziedzinie sztucznej inteligencji. Firma twierdzi, że ma ponad 35 000 stylów do wyboru, w tym zespół ekspertów od sneakerów, którzy mogą zidentyfikować podróbki w zaledwie 10 sekund.

Zobacz:  Stroje z surowców wtórnych: jak zrobić - ekologiczne rozwiązania

MR PORTER

Jeśli szukasz dobrego miejsca do zakupu retro sneakersów, istnieje kilka różnych miejsc, w których można szukać. Głównym źródłem online trampek jest eBay, ale warto sprawdzić również strony takie jak StockX. Ten rynek pozwala na kupno i sprzedaż trampek w stylu vintage i posiada narzędzia i zabezpieczenia zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. Oprócz podania ceny trampek retro, możesz również sprawdzić, jak bardzo zmieniła się ich wartość w czasie.

Dover Street Market

Jeśli szukasz najnowszej pary retro sneakersów, znajdziesz je na Dover Street Market. Ten wysokiej klasy sklep odzieżowy posiada rozległą witrynę z ekspozycjami mody i kawiarnię dla smakoszy. Jeśli szukasz czegoś bardziej ekskluzywnego, możesz zatrzymać się w The Fashionista, aby znaleźć elementy vintage. Sklep posiada również imponujący wybór designerskich torebek i innych akcesoriów.

Zobacz:  Jak zrobić strój na bal wszystkich świętych – Pomysły na oryginalne kostiumy dla każdego

Jeśli chodzi o znalezienie najnowszych i najlepszych trampek retro, jednym z miejsc, na którym możesz polegać, jest Shoe Gallery. Sklep został założony przez Abrama Wasersteina, który cztery dekady temu uciekł z Kuby i pozostawił po sobie dobrze prosperujący biznes obuwniczy. Obecnie jest to jedno z niewielu miejsc w kraju, które oferuje naprawdę szeroki wybór obuwia. A ponieważ jego właściciel jest także sneakerheadem, wybór jest niemal tak samo szeroki dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Liukang’s Closet

Jeśli jesteś na rynku dla niektórych zabytkowych sneakersów, oto kilka miejsc, od których możesz zacząć. eBay jest świetnym miejscem, ale jeśli szukasz okazji, sprawdź StockX. Ta strona nie jest tylko dla sneakersów – sprzedaje również torebki, zegarki i odzież uliczną, w tym retro i kolekcjonerskie sneakersy. StockX traktuje rynek sneakersów jak giełdę, więc możesz mieć jasny obraz tego, za ile sneakersy są sprzedawane.

Zobacz:  Jakie spodnie podkreślają pośladki? Kilka wskazówek

Holy Grail

Podczas gdy istnieje wiele wspólnych, bardzo poszukiwanych kicksów, istnieje jeden but, który jest uważany za Świętego Graala retro sneakersów. Jest to Air Jordan 11 Concord, który Nike nazwał “Świętym Graalem Jordanów” i został wydany przy okazji. But jest niesamowicie rzadki i sprzedaje się za ponad 500$, ale wciąż możliwe jest znalezienie pary za znacznie mniej. Jest jednak pewien haczyk. Wiele retrosów Concordów 11 zostało wypuszczonych, zmniejszając rzadkość Graala i cenę na rynku wtórnym.

Podobne tematy