Istnieje wiele oznak, że Twój biustonosz może nie być dobrze dopasowany. Należą do nich ból pod drutem, ciasne ramiączka i niewygodny materiał. Dowiedz się jak rozpoznać źle dopasowany biustonosz, abyś mogła dokonać świadomego wyboru i uzyskać jak najlepsze dopasowanie. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci uzyskać najlepsze możliwe dopasowanie:

Oznaki niewłaściwego doboru rozmiaru biustonosza

Nawet najbardziej ostrożne kobiety mogą od czasu do czasu nosić niewłaściwy rozmiar biustonosza. Główne oznaki niewłaściwego doboru rozmiaru to bolące plecy, ramiona i biust. Zmierzenie się w lustrze może pomóc w ustaleniu, czy stanik jest za duży czy za mały. Duży biust może powodować dyskomfort, natomiast mały biust może wskazywać na zbyt mały rozmiar biustonosza. Oto kilka innych oznak, które mogą świadczyć o tym, że Twój biustonosz jest za duży lub za mały.

Jeśli stwierdzisz, że Twój biustonosz jest za duży lub za mały, powinnaś skonsultować się ze specjalistką od dopasowywania biustonoszy. Może ona pomóc Ci znaleźć właściwy rozmiar stanika dla Twojego ciała i Twojej sylwetki. Możesz również zamówić biustonosz online do przymierzenia. Jeśli nie jesteś pewna, jakiego rozmiaru potrzebujesz, możesz odwiedzić lokalny sklep z bielizną lub dom towarowy. Oba te miejsca oferują bezpłatne przymiarki biustonoszy i są świetnymi miejscami do ich dopasowania.

Zobacz:  Skórzane lordsy damskie na wiosnę – dlaczego są tak popularne?

Rozmiar miseczki przyczyną źle dopasowanych biustonoszy

Wiele kobiet doświadcza bólu pleców z powodu źle dopasowanych biustonoszy. Niektóre kobiety przeceniają swój rozmiar miseczki i w efekcie otrzymują biustonosze, które nie pasują. Kobiety o większych piersiach powinny dokładnie sprawdzać staniki, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar powinien być odpowiedni. Biustonosz o nieprawidłowym rozmiarze miseczki sprawi, że ramiączka będą jeździć po plecach lub ciągnąć się na ramionach. Aby uniknąć tego bólu, należy nosić mniejszy rozmiar miseczki i wybrać większe ramiączko.

Niektóre biustonosze są źle dopasowane, ponieważ gumka jest zbyt duża. Może to powodować, że gumka podnosi piersi i sprawia, że poruszają się one na południe. Aby rozwiązać ten problem, zmniejsz rozmiar paska lub rozmiar miseczki. Jeśli masz wrażenie, że ramiączka są zbyt luźne, być może przesadzasz. Ostatecznie stracisz przez to wsparcie. W zależności od typu ciała, może być konieczne noszenie innego biustonosza.

Bolesne fiszbiny

Istnieje kilka sposobów na rozpoznanie źle dopasowanego stanika, od bolesnych fiszbin po niewygodny kształt. Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy Twój biustonosz jest źle dobrany, jest sprawdzenie, w jaki sposób jest on na Tobie dopasowany i poruszanie ramionami w przód i w tył, aby wyczuć, czy nie odczuwasz dyskomfortu. Zbyt duży lub zbyt mały biustonosz będzie sprawiał wrażenie niewygodnego i spowoduje przerwę. W większości przypadków jest to po prostu niewłaściwy styl lub rozmiar.

Zobacz:  Jak zrobić czerwone oczy: porady makijażowe dla odważnych

Jeśli Twoje piersi przelewają się przez krawędzie miseczki stanika, jest on za mały. Miseczka powinna całkowicie zakrywać piersi, nie odsłaniając ich boków. Jeśli Twoje piersi wylewają się na boki, musisz zwiększyć rozmiar. Miseczki powinny być jędrne, ale jednocześnie pozwalać na swobodne unoszenie ramion. Jeśli masz obawy, załóż koszulkę i przyjrzyj się im dokładnie. Dolna część miseczki powinna przylegać płasko do skóry.

Ciasne ramiączka

Jeśli kupujesz biustonosz, możesz mieć problem z ustaleniem, czy jest on dobrze dopasowany. Biustonosze różnie dopasowują się do miseczek i mogą mieć luki, zbyt duże miseczki lub ramiączka, które wbijają się w ramiona. Często zdarza się również, że jedna pierś jest większa od drugiej. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, być może będziesz chciała znaleźć nowy biustonosz lub przynajmniej wyregulować ramiączka.

Jednym ze sposobów na stwierdzenie, czy biustonosz nie jest odpowiednio dopasowany, jest założenie na niego koszulki. Kobiety noszące koszulki często będą w stanie wyraźnie zobaczyć stanik. Kompetentny sprzedawca może również zmierzyć Twoje żebra i okolice biustu, aby określić rozmiar miseczki i paska. Wcześniejsze dokonanie pomiarów zapewni, że kupisz właściwy rozmiar.

Zobacz:  Spodnie poszarpane nogawki: jak zrobić stylowy DIY

Nadmierne podtrzymanie pleców

Jeśli Twój biustonosz nie podtrzymuje prawidłowo piersi, prawdopodobnie sprawia Ci ból. Możesz też mieć rozstępy na piersiach lub w okolicach ramion. Ponadto, jeśli ramiączka wbijają się w skórę, możesz cierpieć na napięciowe bóle głowy. Istnieje kilka oznak, których należy szukać w staniku, który nie podtrzymuje prawidłowo Twoich piersi. Oto kilka z nich.

Po pierwsze, Twój biustonosz może być na Ciebie za duży lub za mały. Miseczka powinna być dopasowana do Twoich piersi i nie zwisać. Jeśli miseczki są zbyt małe, powinnaś kupić mniejszy. Jeśli Twój biustonosz jest za duży, może się rozciągać i powodować ból. Jeśli Twój biustonosz jest za duży, możesz chcieć go profesjonalnie dopasować. Możesz jednak odczuwać ból pleców nawet wtedy, gdy kupisz biustonosz w odpowiednim rozmiarze.

Podobne tematy