Zanim kupisz kapelusz, musisz znać swój rozmiar i proporcje. Rondo kapelusza powinno być proporcjonalne do Twojej twarzy i ciała. Jeżeli kapelusz jest zbyt szeroki lub zbyt wysoki, sprawi, że będziesz wydawać się niższa. Postaraj się wybrać kapelusz, który nie jest szerszy niż Twoje ramiona. Jeżeli masz okrągłą głowę, możesz nosić bardziej dopasowany kapelusz z szerokim rondem.

Kupowanie kapelusza

Jeżeli nie jesteś pewien, od czego zacząć, najlepiej zacząć od podstaw: znajdź lokalny sklep z kapeluszami i przymierz jak najwięcej fasonów. Zrób sobie również zdjęcie w kapeluszu, aby zorientować się, jak wygląda on na Tobie. Gdy już znajdziesz styl, który Ci się podoba, spróbuj znaleźć miejsce, w którym możesz go kupić, a następnie często go nosić.

Klasa: Kupno kapelusza z Ekwadoru może być trudne. Różne sklepy opisują swoje kapelusze jako Grade 8 lub Grade 15/16, a nawet Grade 30. Nie daj się zwieść tej terminologii – brzmi ona autorytatywnie i uspokajająco, ale prawda jest taka, że numery klas mają niewiele wspólnego z jakością. Jeśli chcesz mieć wysokiej jakości kapelusz Panama, Grade 12 jest zdecydowanie lepszy niż Grade 8, Grade 4 lub Panama niskiej jakości.

Zobacz:  Jaki zegarek nosić z sukienką na lato?

Wybór kapelusza, który schlebia Twojej twarzy

Jeżeli nie jesteś pewien swojego kształtu twarzy, kapelusz może być doskonałym sposobem na unowocześnienie wyglądu i dodanie sobie pewności siebie. Ważne jest, aby przed zakupem kapelusza poznać swój kształt twarzy, ponieważ kształt i rozmiar kapelusza zadecyduje o jego wyglądzie. Na przykład, małe twarze powinny wybierać mniejsze kapelusze, gdyż większe będą je przytłaczać. Z drugiej strony, duże twarze powinny wybierać kapelusze o jednakowej wielkości i kształcie. Wybór kapelusza, który będzie wyglądał najlepiej dla Ciebie, polega na zrównoważeniu Twoich cech i pracy z naturalnymi proporcjami twarzy.

Aby wybrać kapelusz, który będzie pasował do Twojej twarzy, musisz znać swój kształt twarzy i jej długość. Długość twarzy określ na oko lub mierząc linijką z elastyczną taśmą. Weź również pod uwagę kształt swojej twarzy, używając lustra lub powierzchni odbijającej światło, aby zobaczyć swój kształt twarzy. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie twarze są kwadratowe, okrągłe lub w kształcie serca. Niektóre twarze są hybrydą dwóch kształtów i nie da się ich skategoryzować.

Wybór kapelusza proporcjonalnego do sylwetki

Najlepszym sposobem doboru kapelusza dla filigranowego mężczyzny jest kapelusz z niską koronką. Wysocy i szczupli mężczyźni powinni zmniejszyć wysokość korony, natomiast kobiety powinny zdecydować się na kapelusz z wyższą koroną. Kontrastujące paski na górze i dole kapelusza wizualnie je rozdzielą, dzięki czemu kapelusz będzie wydawał się krótszy. Należy również unikać kapeluszy o szerokich rondach i pełnych koronach.

Zobacz:  Jak zrobić turban z chusty: stylowy dodatek krok po kroku

Wybór kapelusza, który jest proporcjonalny do Twojej sylwetki, jest również ważny, jeżeli Twoja głowa jest większa niż rama. Zaleca się wybór kapelusza o większym profilu, aby zrównoważyć kształt głowy i ciała. Zapewni to pochlebne dopasowanie. Jeżeli jednak masz małą ramę lub dużą głowę, możesz zdecydować się na mały kapelusz.

Wybór kapelusza, który jest wodoodporny

Kapelusz, który jest wodoodporny ma kilka zalet. Wodoodporne kapelusze są mniej obszerne i wymagają mniej miejsca do przechowywania niż ich filcowe i futrzane odpowiedniki. Kapelusze te oferują również ochronę przed promieniowaniem UV dzięki współczynnikowi UPF 50+. Sznurek pod brodą i regulowany pasek pod brodą ułatwiają ich noszenie podczas różnych aktywności. Wodoodporne kapelusze są również wygodniejsze w noszeniu i posiadają zintegrowaną torbę do przechowywania.

Jeśli zamierzasz woskować swój kapelusz, musisz przeczytać etykietę, aby określić rodzaj tkaniny. Idealna jest 100% bawełna, ale można też wybrać mieszankę 60/40 bawełny z poliamidem. Naturalne włókna są lepiej przystosowane do wosku niż materiały syntetyczne, które mogą spowodować odrzucenie wosku. Upewnij się, że materiał, z którego wykonany jest kapelusz jest w 100% wodoodporny, w przeciwnym razie będziesz miał mokry kapelusz i nie będziesz miał żadnej ochrony.

Wybór kapelusza z ochroną UPF

Niezależnie od tego, czy jesteś na wycieczce żeglarskiej, czy też korzystasz z uroków natury, kapelusz zapewniający ochronę UPF jest niezbędny. W przeciwieństwie do filtrów przeciwsłonecznych, kapelusze z ochroną UPF nie zmywają się i nie pozostawiają tłustych śladów na skórze. To sprawia, że są one doskonałym wyborem dla osób o wrażliwej skórze. Niektóre produkty do pielęgnacji skóry i niektóre leki mogą powodować nadwrażliwość na światło. Aby uniknąć wynikających z tego problemów, rozważ noszenie kapelusza z ochroną UPF.

Zobacz:  Rodzaje torebek damskich

Wybierając kapelusz z ochroną UPF, upewnij się, że jest on wykonany z tkaniny odpornej na działanie chloru i słonej wody. Wiele kapeluszy przeciwsłonecznych jest wykonanych z tkaniny, która nie jest tak odporna na wodę jak daszek przeciwsłoneczny. Najlepsze kapelusze do tego celu będą miały opaskę przeciwpotną, która jest wykonana z materiału odprowadzającego wilgoć. Kapelusze chroniące przed słońcem powinny mieć również odblaskowe detale dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Podobne tematy