Krótkie kobiety często mają problem z ułożeniem włosów, ponieważ nie są obdarzone długimi włosami. Zbyt duże płaszcze i sukienki nie wyglądają korzystnie na ich filigranowej sylwetce. Jedną z rad jest unikanie nakładania na siebie kolejnych warstw. Każda warstwa tworzy niepochlebną poziomą linię, która sprawia, że Twoje ciało wygląda na odcięte. Układanie ubrań powinno być ograniczone do kilku warstw. Prostą fryzurę, która schlebia Twojej sylwetce, możesz uzyskać dzięki kilku sztuczkom.

Monochromatyczny wygląd natychmiast tworzy pionowy obraz

Oprócz korzyści wynikających z noszenia jednego koloru w jednym stroju, monochromatyczne schematy kolorów mogą być noszone z prawie każdym innym kolorem. Dzieje się tak, ponieważ monochromatyczny schemat kolorów podkreśla pewne kolory oczu i włosów, a niektóre odcienie skóry są wzmocnione przez to podejście. Oczywiście, należy uważać, aby uniknąć zderzenia z odcieniem skóry. Jeśli jesteś blady, możesz wyglądać jak pastelowy, więc upewnij się, że wybrany przez Ciebie kolor dopełnia Twój odcień skóry.

Wybierając strój monochromatyczny, pamiętaj, by łączyć go z rzeczami z tej samej rodziny kolorystycznej lub jasnymi dodatkami. Na przykład, głównym punktem tej stylizacji była szara spódnica z błyszczącymi detalami. Aby zrównoważyć jej elegancki charakter, sparowałam ją ze swetrem typu cable-knit. Możesz również połączyć dwutonowe stroje z podstawowymi elementami.

Tworzenie części środkowej, bocznej i głębokiej

Część boczna to świetny wybór dla krótszych kobiet, które chcą uzyskać stylowy wygląd. Przedziałek ten jest podobny do przedziałka środkowego, ale do jego wykonania należy użyć grzebienia o szerokich zębach. Aby uzyskać naturalny przedziałek, przechyl głowę na bok i ustaw grzebień na wybranym obszarze. Jeżeli masz długie włosy, możesz mieć trudności z wykonaniem tego przedziałka.

Zobacz:  Stylizacja w jednym kolorze - kilka propozycji

Istnieje wiele stylów przedziałka na środku głowy, a każdy z nich może schlebiać wyjątkowemu kształtowi twarzy kobiety. Eva Scrivo, guru piękna i autorka książki “Beauty”, mówi, że przedziałek z boku może być pochlebny dla krótkich kobiet, natomiast przedziałek pośrodku może podkreślić kształt twarzy kobiety i uwydatnić jej piękno. Oprócz Evy Scrivo, Adel Chabbi, stylistka fryzur gwiazd i właścicielka salonu Adel Chabbi, poleca krótszym kobietom przedziałek po środku głowy.

Dodawanie warstw

Krótki cieniowany bob wygląda schludnie i z klasą na prostych włosach. Przedziałek z boku i prosta stylizacja dopełnią ten wygląd. Warstwowy bob z miękkimi, pierzastymi warstwami to fryzura z klasą, nowoczesna i elegancka. Aby uzyskać idealny wygląd, pokaż swojemu styliście zdjęcie krótkiego cieniowanego boba. Następnie, poproś stylistę o jego skopiowanie. Taka fryzura to świetny sposób na dodanie wymiaru krótkim włosom.

Aby dodać ruchu krótkim włosom, dodaj warstwy. Jest to szczególnie dobra opcja dla cienkich i delikatnych włosów. Sprawia, że grube lub cienkie włosy wyglądają na pełne i pełne objętości. Warstwy zmniejszają także objętość grubych włosów, ułatwiając ich układanie. Ta fryzura wymaga jednak trochę czasu i więcej produktów. Dodawanie warstw może również nadać fryzurze objętości, dlatego też planuj pracę z tym typem włosów.

Najtrudniej jest znaleźć sposób na to, by stylizacja krótkiej kobiety wyglądała na wyższą. Wielu ekspertów mody zaleca stosowanie kontrastowego gradientu długości. Prostym przykładem jest nałożenie długiej koszuli pod krótszą. Podobną technikę można zastosować w przypadku krótkiego płaszcza i długiej sukienki. Użycie lokówki może również pomóc w stworzeniu bardziej interesującego wyglądu.

Zobacz:  Co założyć na wesele latem

Tworzenie dekoltu v

Przed uszyciem dekoltu V należy zmierzyć długość koszuli. Pasek na szyję powinien być co najmniej o pół cala krótszy niż długość koszuli. Aby uzyskać dokładniejszy pomiar, wytnij małe rozcięcie w wewnętrznym rogu V. Aby prawidłowo zszyć dekolt V, należy zachować równą długość dekoltu. Podczas szycia konieczne jest przyszycie V na zagięciu. Szycie dekoltu nie jest trudne, ale należy zachować ostrożność, aby nie rozplątać szwu.

Aby stworzyć dekolt v, który schlebia kobiecej, krótkiej sylwetce, wykonaj powyższe kroki. Zacznij od wybrania odpowiedniego rozmiaru dla dekoltu w kształcie litery V. Powinnaś dążyć do tego, by wybrać sweter, który dobrze przylega do Twojego biustu. Jeśli jest zbyt luźny lub zbyt duży, powinieneś zmniejszyć dekolt w kształcie litery V. Kiedy już masz V-neck z odpowiednim dopasowaniem, powinieneś przyszyć do niego guziki. Możesz też pominąć dodanie guzików i przyszyć ich więcej, co sprawi, że dekolt będzie wyglądał mniej odkrywczo.

Im głębszy jest Twój dekolt V, tym bardziej pochlebny efekt daje. Głęboki dekolt V wydłuża kobiecą szyję. Przyciąga wzrok do góry i pasuje do niemal każdego typu sylwetki. Uważaj jednak, aby nie wybrać zbyt głębokiego dekoltu V na małej dziewczynce. W przypadku większego biustu możesz wybrać głębszy dekolt w literę V, który optycznie powiększy biust i sprawi, że Twoja sylwetka będzie wyglądać szczuplej.

Dodawanie grzywki

Istnieje wiele sposobów na dodanie grzywki do swojego wyglądu. Możesz wybierać spośród wielu różnych stylów i długości. Ta klasyczna fryzura zawsze się sprawdza, a grzywka, którą wybierzesz, będzie zależała od Twojego stylu. Na przykład, długa grzywka to dobry wybór, jeżeli masz cienkie, proste włosy. Natomiast krótka grzywka może być trudnym wyborem, jeżeli nie masz gęstych lub falowanych włosów. Na szczęście istnieje kilka różnych sposobów stylizacji grzywki dla kobiet o krótkich włosach.

Zobacz:  Jak zrobić zestaw na Vinted: porady na sprzedaż

Dodanie grzywki do swojego wyglądu może być trudnym procesem, ale jest to niezbędny krok do osiągnięcia polerowanego wyglądu. Istnieje wiele różnych sposobów na stylizację grzywki, więc upewnij się, że skonsultujesz się ze swoim stylistą, by dobrać odpowiedni styl. Prosta grzywka wpinana w klipsy to świetny wybór, jeżeli masz cienkie włosy lub nie jesteś pewna swojego kształtu twarzy. Możesz też przypiąć grzywkę z jednej strony lub zaczesać ją do tyłu i wystylizować.

Chociaż ta fryzura nie jest dla każdego, to sprawdza się na włosach krótkich i średniej długości. Dodanie grzywki do krótszej fryzury może być świetnym sposobem na stworzenie modnego, zwracającego uwagę wyglądu. Krótkie fryzury sprawdzają się na włosach cienkich, ale mogą też być stosowane na włosach delikatnych. W przypadku włosów kręconych, wypróbuj fryzurę pixie z grzywką.

Podobne tematy