Masz nowy złoty zegarek? Oto kilka sugestii. Unikaj noszenia olśniewającego żółtego stroju lub noszenia pierścionka. Unikaj nadmiernych ozdób ze złota i diamentów. Noś prostą czarną lub granatową sukienkę ze złotym zegarkiem. Możesz też założyć parę kolczyków z perłami. Pamiętaj tylko, aby nie nosić białej lub jasnej bluzki lub sukienki ze złotym zegarkiem.

Unikaj olśniewających żółtych garniturów ze złotym zegarkiem

Nosząc złoty zegarek, unikaj olśniewających żółtych garniturów. Złoto to mocny kolor, więc najlepiej unikać wszelkich barw, które mogłyby odwrócić od niego uwagę. Jasne, żywe kolory po prostu przytłoczą Twój wygląd. Zamiast tego, trzymaj się odcieni ziemi i ciemnych leśnych zieleni. Unikaj również kolorów neonowych. W ten sam sposób należy unikać neonowych kolorów w przypadku złotego zegarka. Nie oznacza to jednak, że musisz powstrzymać się od noszenia złotych dodatków.

Nosząc złoty zegarek, zawsze pamiętaj o podwinięciu rękawa do łokcia. Jest to tak zwany rulon ekspercki. Taki styl zwraca uwagę na zegarek, a jednocześnie jest na tyle subtelny, że komponuje się z innymi kolorami. Złote zegarki są dostępne w różnych odcieniach, więc możesz wybrać prowincjonalne żółte, różowe złoto lub białe złoto. Tak długo, jak Twój zegarek będzie pasował do reszty Twojego stroju, nie będzie to żaden problem.

Zobacz:  Jak zrobić strój Harry'ego Pottera: krok po kroku

Unikaj noszenia złotego zegarka z pierścionkiem

Noszenie złotego zegarka jest generalnie dopuszczalne, gdy nosi się go z innymi złotymi dodatkami. Istnieją jednak pewne środki ostrożności, których należy przestrzegać podczas noszenia złotych akcesoriów ze złotymi zegarkami. Jednym z tych środków ostrożności jest to, aby nie nosić tego samego odcienia złota dwa razy. Jeśli masz złoty pierścionek, powinieneś trzymać go na przeciwnej ręce niż złoty zegarek. Jeśli nosisz złoty zegarek kieszonkowy, nie powinieneś nosić go z crocsami lub mokasynami. Złoto jest metalem szlachetnym i powinno być traktowane z szacunkiem. Dowiedz się, skąd pochodzi twój złoty zegarek.

Istnieje wiele zasad dotyczących noszenia złotego zegarka. Powinieneś także znać różne zasady mody. Nigdy nie powinieneś nosić złotego zegarka z pierścionkiem. To dlatego, że wygląda to tak, jakbyś próbował ukryć swoją obrączkę. Jest to zły wygląd. Złote zegarki są bardzo ciężkie i mogą wpłynąć na Twoje inne akcesoria. Poza tym, musisz również zachować ostrożność podczas ich noszenia. Ta sama zasada dotyczy również biżuterii.

Zobacz:  Jak zrobić turban z koszulki: szybki i łatwy przewodnik

Innym środkiem ostrożności, na który należy zwracać uwagę, nosząc złoty zegarek z pierścionkiem bling, jest miejsce. Noszenie złotego pierścionka ze srebrną bransoletką na palcu serdecznym nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie możesz się skoncentrować lub masz skłonność do problemów z gniewem. Zamiast tego powinieneś nosić złoto na palcu wskazującym. Jeśli jednak możesz nosić zegarek i pierścionek razem, powinieneś rozważyć ich noszenie.

Kolejnym środkiem ostrożności jest obecność niklu. Niektóre złota zawierają nikiel, który jest alergenem dla osób z tą alergią. Jeśli jesteś uczulony na nikiel, najlepiej unikać noszenia biżuterii ze złotem, gdy się pocisz. Jednak możesz ją nosić, jeśli podczas czyszczenia będziesz używać rękawiczek. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna, należy od razu skonsultować się z lekarzem. Może być konieczne zastosowanie silniejszego leku. Jeśli nosisz złoty zegarek z obrączką, powinieneś nosić rękawiczki, aby chronić nadgarstek przed kontaktem z domowymi środkami czystości.

Podobnie należy unikać noszenia złotego zegarka ze złotą obrączką podczas pływania. Chlor może rozbijać strukturę złotej biżuterii. Co więcej, wielokrotna ekspozycja na chlor może spowodować jej pęknięcie. Z tego powodu najlepiej jest zdjąć złotą biżuterię przed pływaniem. Powinieneś również unikać używania domowych środków czyszczących, które zawierają kwasy. Podczas czyszczenia należy również nosić gumowe rękawice. Wreszcie, powinnaś zdjąć swoją złotą biżuterię, gdy szykujesz się do pracy lub wychodzisz na zewnątrz. Różne balsamy, perfumy i lakier do włosów mogą uszkodzić wykończenie Twojej biżuterii.

Zobacz:  Różowa nerka - Gdzie kupić? Z czym ją nosić?

Unikaj nadmiernych ozdób ze złota i diamentów

Aby Twoja cenna złota biżuteria wyglądała pięknie i lśniła, powinnaś ją regularnie czyścić. Złoto jest delikatnym metalem i codzienne stosowanie kosmetyków zawierających złoto może spowodować ich zarysowanie i zmatowienie. Ważne jest również, aby je dezynfekować, aby nie dopuścić do ich zarysowania. Poza tym można je czyścić za pomocą miękkiej ściereczki nasączonej płynem do czyszczenia złota. Można to kupić w większości sklepów z ozdobami. Jeśli jednak nie masz zbyt wiele czasu, zawsze możesz zanieść swoje ozdoby do gemmologa.

Podobne tematy