Gdzie kupić dobrej jakości białe dzwonki? Niezależnie od tego czy szukasz prezentu czy aranżacji z kwiatów ciętych, suszone dzwonki irlandzkie dodadzą głębi i dramatyzmu każdej aranżacji. Wyglądają szczególnie uroczo w połączeniu z bielą lub pastelowymi kolorami, a także są wspaniałym wyborem do podarowania jako symbol szczęścia. Suszone dzwonki irlandzkie można kupić osobno lub połączyć z innymi suszonymi kwiatami, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd.

Zielone kielichy

Istnieją dwa główne rodzaje zielonych kielichów, męskie i żeńskie. Samce mają słupki, czyli części kwiatu, które można usunąć w celu zapylenia. Samice mają długie, białe włoski. Wcześnie w sezonie tworzą kola i pąki, a worki z pyłkiem zwisają w dół i pękają, by zapylić żeńskie kielichy.

Dzwonki irlandzkie są zwykle zielone, ale niektóre mogą mieć purpurowe lub różowe kielichy. W świeżych aranżacjach mogą przetrwać nawet dwa tygodnie. Suszone dzwonki nie zachowują jednak zielonego koloru i stopniowo stają się brązowe. Możesz pomalować je sprayem na różne kolory, aby dodać do swojego bukietu odrobinę koloru. Możesz również zmielić dzwonek irlandzki i sprawdzić jego kawałki.

Kwadratowe łodygi

Układając kwiaty na ślub lub specjalne wydarzenie, rozważ wybór rośliny o unikalnym, eleganckim stylu. Dzwonki irlandzkie rosną na kwadratowych łodygach, osiągając wysokość od dwóch do trzech stóp. Skupiska zmodyfikowanych liści dzwonka mają kolor od bladego seledynu do jasnej zieleni, małe, ostre kolce i białe, pachnące kwiaty. Rośliny te tolerują również szeroki zakres klimatów. Rośliny te mogą być wykorzystywane w aranżacjach zarówno jako tło, jak i w bukietach.

Zobacz:  Czerwona sukienka na wesele jako gość - jak dobrać?

Dzwonek irlandzki pochodzi z zachodniej Azji i jest mrozoodporny we wszystkich strefach, choć nie radzi sobie dobrze w gorącym, wilgotnym klimacie. W gorącym i wilgotnym klimacie radzą sobie słabo, więc okrycie ich cieniówką może przedłużyć ich wigor. Młode rośliny i wtyczki tej rośliny są warte dodatkowych pieniędzy, ponieważ są łatwe do przesadzenia i mogą być testowane w ogrodzie. W następnym roku wydadzą nasiona i będą wymagały jedynie minimalnej opieki.

Rośliny rodzime dla klimatu śródziemnomorskiego

Rośliny rodzime dla klimatu śródziemnomorskiego przystosowały się do jego wyjątkowych warunków. Gatunki te często wykazują cechy pozwalające na oszczędzanie wody, takie jak mniejsze, woskowe liście, które odprowadzają mniej wody niż większe. Wiecznie zielone rośliny drzewiaste są również przystosowane do warunków suszy dzięki cienkim, mięsistym liściom i drobnym włoskom, które odbijają promienie słoneczne i odbijają wiatr. Klimat śródziemnomorski zapewnia również optymalne warunki dla wielu rodzajów roślin, które rozwijają się w niszach.

Ekosystem śródziemnomorski występuje wzdłuż brzegów Morza Śródziemnego i jest najbardziej rozpowszechnionym typem klimatu na całym świecie. Region ten obejmuje południową Hiszpanię i Francję, przybrzeżną Tunezję oraz północną część południowej Afryki. Klimaty te występują również w południowych Stanach Zjednoczonych, a także na wyspach Morza Śródziemnego. Klimat Morza Śródziemnego nie ogranicza się tylko do wybrzeży Włoch i Francji; rozciąga się na północ do Oceanu Atlantyckiego oraz zachodnich wybrzeży Australii i północnej części Baja California.

Zobacz:  Bielizna termiczna dla kobiet - Co wybrać? Gdzie kupić?

Jak uprawiać

Dzwonki koralowe są bardzo łatwe w uprawie. Rośliny te wytwarzają małe, piękne kwiaty. Najlepiej uprawiać je w pojemnikach, z wywierconym w dnie otworem. Można je zimować w pojemnikach w strefie 6b lub wyższej. Istnieje wiele kultywarów dzwonków koralowych, od ‘Little Gem’ do ‘Black Pearl’, każdy o innych kolorach i rozmiarach kwiatów. Można je uprawiać w pełnym słońcu lub w półcieniu, a one będą szczęśliwe w obu tych miejscach. Jeśli uprawiasz je w doniczce, pamiętaj, aby zapewnić im co najmniej jedną do dwóch godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie.

Bells of Ireland można wysiać bezpośrednio do ogrodu lub rozpocząć uprawę w pomieszczeniu. Rośliny powinny być równomiernie wilgotne, ale nie podlewane. Dobrze sprawdza się w tym celu system nawadniania kropelkowego, który dodaje wilgoci bez nadmiernego nasycania gleby. Dla dodatkowego światła, należy rozważyć zainstalowanie światła wzrostu, które powinny być umieszczone około dwóch cali nad poziomem gleby. Oświetlenie to powinno być włączone przez 18-20 godzin dziennie, aby zapobiec powstawaniu grzybów.

Pielęgnacja

Kwiat miliona dzwonków wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, jeśli jest uprawiany w pojemniku. Jego gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra, a kwiaty należy przycinać co najmniej raz w roku. W przeciwnym razie roślina może ulec intensywnym letnim upałom. Nawożenie jest również wymagane rzadko, choć może tolerować częstsze aplikacje w pojemniku. Roślina ta jest uważana za samooczyszczającą się i może być regularnie przycinana, aby promować zwarty wzrost.

Zobacz:  Komplet dzianinowy - co wybrać - gdzie kupić?

Roślina Million Bells to dobry wybór do każdego ogrodu lub na patio. Ta półzimozielona bylina ma lancetowate ząbki i białe kwiaty w kształcie dzwonków w lecie. Po zakończeniu kwitnienia można przyciąć roślinę, aby zachęcić ją do dalszego kwitnienia. Dobrym sposobem na ograniczenie szkodników jest regularne spryskiwanie jej wodą. Aby zapobiec inwazji przędziorków, najlepiej podlewać roślinę co dwa lub trzy tygodnie. Można też raz w miesiącu nawozić ją płynnym nawozem.

Podobne tematy